Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Eylül 2023 Cumartesi

Dini okulda skandal: Cinsel istismar ve şiddet iddiası

İsviçre’de St. Gallen kantonunda dini eğitim veren özel bir Hristiyan okulunda öğrencilerin yıllarca cinsel tacize ve şiddete maruz kaldığı iddia edildi.

1998 ile 2007 yılları arasında Domino Servite (Rabbe Hizmet Edin) isimli özel okulda eğitim gören 58 mezun öğrenci, BAV DOK’a verdikleri röportajda, kurumun o dönemki müdürü, eşi ve öğretmenleri tarafından şiddete ve cinsel istismara uğradıklarını anlattılar, “Öğretmenlerimiz tarafından, her gün, yarı çıplak bir şekilde kemerle dövülüyorduk. Hepimiz korkudan yıllarca sessiz kaldık” ifadeleri kullanıldı.

Okul Müdürü Helga T. isimli kadın da kameralar önünde şiddete ilişkin suçlamaları kabul ederek yaptıklarından çok pişman olduğunu ifade etti. 

Ünlü çikolata şirketi Laderach’ın sahibi de olan Jürg Läderach’ın okulu 1995’de devraldığı, söz konusu olayların devam etmesine göz yumduğu iddia edildi. Läderach, Hristiyan yayın kuruluşu Idea’ya verdiği röportajda, “Bazı olayların geç farkına vardığım için pişmanım. Ancak birebir suistimal ya da şiddet vakasına şahit olmadım” diye konuştu. 

Geri Dön 30 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN