Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mart 2024 Pazartesi

Dilenme yasağı talebi reddedildi

Sandra Schneider'in, SVP'li meclis üyesi olarak, dilenciliğin yasaklanması çağrısında bulunmasına rağmen, Bern Kantonu Büyük Konseyi bu teklifi reddetti.

Konsey, kanton hükûmetinin olumlu görüşüne rağmen, 102'ye karşı 48 lehte ve 6 çekimser oy ile dilenciliğin yasaklanması önergesini kabul etmedi. Bu kararla birlikte, dilencilikle ilgili düzenlemelerin belediyelerin sorumluluğunda olmaya devam etmesi kararlaştırıldı. 

Dilenciliğin yasaklanmasını öneren Schneider, Basel-Stadt kantonunun örneğini vererek, organize, müdahaleci, saldırgan ya da aldatıcı dilenciliğin yasaklanmasını istemişti. Ancak Büyük Konsey'de yapılan tartışmalar sırasında, SP/Juso grubundan Anna Tanner, herkesin acil durumlarda yardım isteyebilme hakkının olması gerektiğini savunarak, dilenciliğin yasaklanmasının organize suçlarla etkili bir mücadele sağlamayacağını belirtti. 

SVP içinde de görüş ayrılıkları yaşandı. Parti üyeleri, dilenciliğin yasaklanması konusunda fikir birliğine varamadı. Bazı SVP'li üyeler, bu tür bir yasağın liberal değerlerle çeliştiğini ve sokak kampanyaları gibi diğer sokak aktivitelerinin de benzer şekilde rahatsız edici olabileceğini ifade etti. Bu tartışmalar sonucunda, Büyük Konsey dilenciliğin yasaklanması önergesini reddetti ve bu konudaki düzenlemelerin belediyelerin inisiyatifine bırakılmasına karar verdi.

Geri Dön 11 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN