Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Nisan 2024 Çarşamba

Dikkat: Heyelanlar, depremi tetikleyebilir

İsviçre’de, Federal Orman, Kar ve Peyzaj Araştırma Enstitüsü (WSL), dağlık bölgelerde meydana gelen heyelanların depremi tetikleyebileceği uyarısında bulundu.

Dikkat: Heyelanlar, depremi tetikleyebilir

Nature Communications dergisinde yayımlanan bir araştırmaya atıfta bulunularak, bilinenin aksine (normalde depremlerden sonra heyelan oluyormuş), heyelanlardan sonra da deprem meydana gelebileceği kanıtlandı. Heyelanlardan sonra havalara toplanan suyun ağırlığının, topraktaki gerilmeleri ve basıncı artırarak bölgedeki hareketliliği tetikleyebileceği belirtildi.

2018 yılında Tibet’te yaşanan bir toprak kaymasının ardından, bir nehrin tıkanması baraj gölünün oluşmasına neden olmuş ve bölgede bir dizi depremi tetiklemişti.

İsviçre’de iklim değişikliğiyle birlikte buzul göllerinin hacminin de artması bekleniyor. Bunun da deprem riskini artırabileceği öngörülüyor.

Geri Dön 10 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN