Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

Dijital uygulamalar temas takibinde zayıf kaldı

İsviçre'de, Contact Tracing adlı uygulamanın, korona salgını sürecinde temaslıların yalnızca yüzde 40'ını tespit edebildiği ortaya çıktı.

İsviçre’de, Cenevre Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, pandemi döneminde aktif olan Contact Tracing uygulaması sayesinde, enfekte olan kişilerle temasta olanların sadece yüzde 40’ının tespit edilebildiğini ortaya koydu. Haziran 2020 ile Mart 2022 dönemini kapsayan araştırmada, pandemi döneminde kullanılan dijital uygulamaların temas takibi konusunda yeterli olmadığı, hastalığın yayılmasını önlemekte kısmen başarılı olduğu belirtildi. Özellikle çok haneli büyük apartmanlarda enfekte olan kişilerin temaslarını bildirme oranlarının düşük olduğu duyuruldu. 

Uzmanlar gelecek yıllarda yaşanabilecek salgınlarda dijital uygulamaların yanı sıra maske, hijyen gibi kişisel önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamada, gelecek yıllarda yaşanabilecek ve daha fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olabilecek x salgınına karşı uyarıda bulunmuştu. 

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN