Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ocak 2024 Pazartesi

Davos Zirvesi bugün başlıyor

Her yıl merakla takip edilen Davos Zirvesi bugün başlıyor. Zirve öncesinde, beldede protesto gösterisi düzenlendi.

Davos Zirvesi bugün başlıyor

Davos Zirvesi olarak da bilinen 54'üncü Dünya Ekonomik Forumu (WEF), bugün İsviçre'nin Davos beldesinde başlıyor. Toplantı, Gazze'den Ukrayna'ya ve Kızıldeniz'e kadar savaşlar ve jeopolitik konuların yanı sıra karmaşık ekonomik bağlamıyla dikkat çekiyor.

WEF Başkanı Borghe Brende, zirve öncesi yaptığı konuşmada "Gazze'deki savaş devam ediyor ve tırmanma korkusu var" dedi.

Forum, 60'tan fazla devlet ve hükûmet başkanı ile yüzlerce ekonomik lideri bir araya getiriyor. Katılımcılar arasında Çin Başbakanı Li Qiang, Arjantin Devlet Başkanı Javier Mele, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky gibi dikkat çeken isimler bulunuyor. Zelenskiy'nin bu yıl bizzat Davos'a gelerek 'özel bir konuşma' yapması bekleniyor.

Aktivistler yolu kapattı

Davos'a yakın bir yolda dün gerçekleşen gösterideyse yaklaşık 500 aktivistin yolu kapatması nedeniyle 18 kilometrelik bir trafik kuyruğu oluştu. Aktivistler, yolu izin verilen yerde kapattı ve daha sonra planlandığı şekilde trafiği serbest bıraktılar.

Gösteride 'Sosyal Adalet ve İklim Adaleti' talepleri dile getirildi.

Geri Dön 15 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN