Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2024 Çarşamba

Çırak eğitimlerinde baskı ve ayrımcılık

İsviçre'de Unia Sendikası tarafından yapılan bir araştırma, çırakların meslek eğitimleri sırasında baskı ve ayrımcılığa maruz kaldığını ortaya koydu.

Sendika, denetimlerin artırılması ve daha kısa çalışma saatleri talep etti. Anket sonuçlarına göre, çırakların yüzde 30'u günde dokuz saatten fazla çalışıyor ve sadece yüzde 26'sı aldığı eğitimi tatmin edici buluyor.

Unia Sendikası sözcüsü Félicia Fasel, çırakların toplu iş sözleşmelerine dahil edilmesi gerektiğini savunurken, işveren birliklerinin bu konuda sessiz kaldığını belirtti. SVP Milletvekili ve iş insanı Diana Gutjahr ise Unia'nın fazla müdahaleci olduğunu söyleyerek, işverenlerin de çırakları nitelikli çalışanlar olarak yetiştirmek istediğini, ancak okullarda gençlerin yeterince zorlanmadığı için iş hayatında başarılı olamadığını savundu. Gutjahr, gençlerin "daha fazla çaba göstermesi" gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 10 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN