Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

Cezaevleri doldu taştı: Ceza sürelerinin kısaltılması önerildi

İsviçre'de cezaevlerinin kapasitesinin dolması üzerine, bazı suçların ceza süresinin kısaltılması veya farklı cezalar uygulanması önerildi.

Cezaevleri doldu taştı: Ceza sürelerinin kısaltılması önerildi

20 Minuten’ın haberine göre, İsviçre’de cezaevlerinde doluluk oranı yeni bir tartışma başlattı. Ceza Hukuku Uzmanı Benjamin Brägger, iyi hâlden ceza sürelerinin kısaltılmasını önerdi ve hapis cezasının her suça çözüm olmayacağını savundu. Brägger, "Bu yöntem her hastalık için aynı ilacı yazmaya benziyor" dedi.

Brägger, yeni ceza yöntemleri çağrısında bulunarak, dijitalleşmeye ve yasaların hafifletilmesine ihtiyaç olduğunu belirtti. Özellikle İsviçre’nin Fransızca konuşulan bölgelerindeki cezaevlerinin son 20 yıldır kapasite problemi yaşadığına da dikkat çekildi.

Brägger, para cezalarının İsviçre orta sınıfı için faydalı bir cezalandırma aracı olduğunu ancak aynı suçu işleyen yoksulların bu cezayı ödeyemediği için hapis yatmak zorunda kaldığının altını çizdi.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN