Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

Burundan çekilen enerji tozları endişe yaratıyor

İsviçre'de bağımlılıkla mücadele uzmanları, burundan çekilerek tüketilen Sniffy isimli enerji tozlarına karşı uyarıda bulundu.

Burundan çekilen enerji tozları endişe yaratıyor

Kokain kullanımına benzer bir şekilde tüketilen bu tozların, kokain kullanımına geçişi kolaylaştırabileceği belirtiliyor. İsviçre Sağlık Dairesi, internette satılan bu ürünlerin içeriği hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıklarını bildirdi. Sniffy, özellikle gençler ve öğrenciler arasında popüler. Üretici firmalar, ürünün tek çekimde Red Bull’un sağladığı enerjiyi verdiğini iddia ediyor.

Fransa'da da yayılmaya başlayan bu enerji tozlarına karşı harekete geçilmiş ve yasaklanması için ilk öneri mecliste tartışılmıştı. İsviçre'de benzer bir yasa tasarısının sonbaharda Federal Meclis’e getirilmesi planlanıyor. Sniffy, kokainin aksine yasal olarak satılabiliyor ve kafein, taurin, kreatin gibi maddeler içeriyor. Ürün, internetten herhangi bir yaş sınırlaması olmadan satın alınabiliyor ve gram başına fiyatı 14 ila 20 avro arasında değişiyor.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN