Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Mart 2023 Salı

Binden fazla ilaçta tedarik sorunu yaşanıyor

İsviçre’de ilaç krizi büyüyor. Eczacılar Birliği verilerine göre tedarik sorunu yaşanan ilaçların sayısı bini aştı. Uzmanlar, İsviçre’nin ilaç krizine uzun vadeli bir çözüm bulması çağrısında bulunuyor. 

Pharmasuisse Eczacılar Birliği, 13 Mart Pazartesi itibarıyla 1.058 ilaçta tedarik problemi yaşandığını açıkladı. Bu, ülkede şimdiye kadar kaydedilen en yüksek seviye. 

İnsanların aşırı stok yapmasının da ilaç kıtlığının büyümesinde rol oynadığı belirtildi. Başlangıçta daha çok pahalı ilaçlarda arz sorunu yaşanırken, artık basit bir ağrı kesici bulmanın bile zorlaştığı aktarıldı. 

Yetkililer, sorunu uzun vadeli olarak çözmek için ilaç üretiminin İsviçre’ye taşınması gerektiğini savunuyor. Ancak İsviçre İlaç Şirketleri Birliği, yüksek üretim maliyetleri nedeniyle kar elde etmenin zor olacağını söyleyerek bu fikre karşı çıktı. 

Geri Dön 14 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN