Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

Bern'de gıda hijyeni krizi

Bern Kantonu'nda 2023 yılında gıda işletmeleriyle ilgili şikâyetlerde büyük bir artış yaşandığı belirlendi.

Bern Kanton Laboratuvarı'nın raporuna göre, özellikle gıda hijyenine ilişkin şikâyetlerin artışında, işçi eksikliği önemli bir faktör olarak öne çıkıyor. Laboratuvar, geçen yıl yaklaşık 7 bin işletmeyi denetleyerek, 9 binden fazla numuneyi gıda yasalarına uygunluk açısından inceledi. Bu incelemeler sonucunda, 1.437 işletme hakkında hijyenik olmayan koşullar, gıda bozulması, sağlık riskleri veya yanlış etiketleme gibi çeşitli şikâyetler kaydedildi.

Bern Kantonu Kimyageri Otmar Deflorin, hijyen konularında yapılan tasarrufların ve işçi eksikliğinin bu sorunların başlıca nedeni olduğunu ifade ediyor. İşgücü azlığı nedeniyle, işletmelerin hijyen standartlarını yeterince koruyamadıkları ve temizlik çalışmalarını geri planda tuttukları belirtiliyor. 2023 yılında şikâyet edilen gıda işletmelerinin sayısının bir önceki yıla göre iki katına çıkması, denetimlerin ve işletmelerdeki çalışma koşullarının iyileştirilmesine yönelik önemli bir ihtiyaç olduğunu gösteriyor.

Bern Kantonu yetkilileri, bu artış karşısında daha sıkı denetimler ve hijyen standartlarının iyileştirilmesi için önlemler almayı ve bu sorunları çözmek için çalışmayı planlıyor.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN