Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
14 Eylül 2023 Perşembe

Belgeler incelendi, korkunç tablo ortaya çıktı

İsviçre'deki Katolik Kilisesi'nde 1950'lerin ortasından bu yana 1.002 cinsel istismar vakasının yaşandığı ortaya çıktı. Vakaların yüzde 75'i ise çocuğun cinsel istismarı.

Belgeler incelendi, korkunç tablo ortaya çıktı

Bu istismar vakalarının yalnızca görünen kısmı olduğu ifade edilirken, araştırmacılar neredeyse tüm istismarın yetişkin erkekler tarafından gerçekleştirildiğini ve vakaların dörtte üçünün reşit olmayan kişileri içerdiğini belirtti.

Vakaların yüzde 75'i çocuk istismarı

Zürih Üniversitesi'nden gelen araştırmacılar, 1950'lerden bu yana yayımlanmış gizli belgeleri inceledi. Elde edilen verilere göre, bu cinsel istismarların neredeyse tamamı yetişkin erkekler tarafından işlendi ve bu vakaların yüzde 75'i reşit olmayan kişileri içerdi.

Cinsel istismara uğrayan kişilerin yüzde 56'sının erkek çocuklar, yüzde 39'unun ise kız çocukları olduğu belirtildi. Geriye kalan yüzde 5'in cinsiyetinin belirlenemediği ifade edildi.

Deliller yok edilmeye çalışıldı

Cinsel istismar vakalarının yüzde 30'unun okullar ve evler gibi yerlerde gerçekleştiği ortaya çıktı. Araştırmacılar, konuyla ilgili bilgi ve belgeleri toplamaya devam ettiklerini ancak birçok belgenin delilleri yok etmek amacıyla imha edildiğini bildirdi.

"Buz dağının görünen yüzü"

Çalışmayı yürüten Profesör Monika Dommann ve Profesör Marietta Meier, tespit edilen vakaların "buzdağının görünen yüzü" olduğunu vurgulayarak, sorunun boyutunun daha da büyük olabileceğini belirtti.

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN