Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ocak 2024 Cumartesi

Belediyeler tacize karşı harekete geçiyor

Zürih ve Bern’den sonra Luzern Belediyesi de cinsel taciz olaylarının bildirilebileceği çevrimiçi bir platform kurdu.

Belediye yetkilileri, cinsel taciz ve eşcinsellere yönelik nefret söylemi, ayrımcılık gibi şikayetlerin platform üzerinden anonim bir şekilde paylaşılabileceğini bildirdi. Projenin adı 'Luzern İzliyor' olarak tanıtıldı.

Projeyle, kamusal alanlardaki taciz olaylarına karşı farkındalık yaratılmak istendiği belirtildi. Platform üzerinden bildirimde bulunanlara, yasal hakları konusunda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti de verileceği açıklandı.

Buna ek olarak platformdaki verilerin polis ve hukukçuların çalışmalarına da ışık tutması bekleniyor.  Ancak web sitesi üzerinden bir olayı bildirmenin, polise bildirmekle aynı şey olmadığının da altı çiziliyor. Şiddet veya taciz olaylarına maruz kalanların kesinlikle polis birimleriyle de irtibata geçmesi tavsiye ediliyor.

Geri Dön 27 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN