Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2023 Cumartesi

Anket: İsviçrelilerin çoğu, NATO’yla daha yakın ilişkileri destekliyor

Rusya-Ukrayna savaşı, İsviçrelilerin dış politikayla ilgili perspektiflerini değiştirdi. Halkın çoğunluğu NATO’yla ilişkilerin güçlendirilmesini savunuyor, İsviçre ordusuna da güçlü bir destek var.

ETH Zürih Üniversitesi ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan ankete göre, halkın yüzde 55’i, NATO ile bağların güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyor. Bu oran, savaş öncesine göre yüzde 10 daha yüksek. Her 3 kişiden biri ise İsviçre’nin NATO’ya katılması gerektiği görüşünde. 

Ankete katılanların yüzde 78’i, İsviçre ordusunun gerekli olduğunu, yüzde 76 ise ordunun ‘tam donanımlı’ olması gerektiğini söyledi. 

Yüzde 57, İsviçre’nin ‘farklılaştırılmış bir tarafsızlık politikası’ izlemesinden yana. Yani, ülkenin belirli konularda siyasi olarak tavır alması, ancak askeri olarak tarafsız kalması isteniyor. Ayrıca, her 4 kişiden 3’ü, Rusya’ya uygulanan yaptırımların tarafsızlık ilkesiyle çeliştiğini düşünmüyor. 

Geri Dön 18 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN