Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2023 Çarşamba

Anket: İsviçreliler resmi belgelerde 'üçüncü cinsiyet' seçeneğine karşı

İsviçre’de yapılan son anketlere göre; ülke sakinlerinin yüzde 62’si, resmi belgelerde ‘kadın’ ve ‘erkek’ dışında üçüncü bir cinsiyet seçeneği sunulmasına karşı.

Tamedia ve ’20 Minuten’ tarafından 30 bini aşkın kişi arasında yapılan ankete göre, kadınlar, üçüncü bir cinsiyet seçeceğine, erkeklerden çok daha açık. Erkeklerde bunu onaylayanların oranı yalnızca yüzde 26’yken, kadınlar arasında bu oran yüzde 45’e çıkıyor.

Hiçbir demografik kategoride (büyükşehir, yüksek eğitim vs.), kadın ve erkek dışında bir cinsiyet seçeneğini onaylayanlar çoğunlukta değil. Bu fikre sıcak bakanlar, yalnızca sol görüşlü Sosyal Demokrat Parti ve Yeşiller seçmenleri arasında yüzde 50’nin üzerinde.

Geri Dön 07 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN