Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mart 2024 Cuma

Alkol ve sigara bağımlılığı azaldı, kumar ve uyuşturucu arttı

İsviçre Bağımlılık Raporu, geçmiş yıllara göre alkol ve sigara bağımlılığın azaldığını, ancak kumar ve uyuşturucu kullanımının arttığını ortaya koydu.

Özellikle kokain kullanımındaki artışın dikkat çekici olduğu vurgulandı. 2023 yılında nüfusun yüzde birinin kokain kullandığı, en fazla tüketilen kentin Zürih olduğu ve bağımlıların yüzde 77’sinin erkek olduğu tespit edildi.

Sigara satışlarının ise son 8 yılda yüzde 10 oranında azaldığı, nüfusun yüzde 24’ünün sigara içtiği belirtildi. Elektronik sigaraya yönelik bağımlılığın ise özellikle gençler arasında arttığına dikkat çekti.

İsviçre’de 15-24 yaş arasındaki her iki gençten birinin en az bir kez şans oyunları oynadığına, bu oranın yaşlılarda üçte ikiye kadar yükseldiğine işaret edildi. Borçlarını ödeyemeyen kumar bağımlılarının ortalama 88 bin frank borcu olduğu kaydedildi. Ülke genelinde 2019 yılında bu yana sanal kumarhane ve bahis sitelerinin yüzde 16 arttığı dikkat çekti.

Geri Dön 22 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN