Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Alerjen özellikli istilacı bitkiler yayılıyor

İsviçre'de yapılan araştırma, iklim değişikliği nedeniyle, bitkilerin polenlerini daha erken ve yoğun yaymasından dolayı alerjik hastalıkların arttığını ortaya koydu.

Alerjen özellikli istilacı bitkiler yayılıyor

İsviçre Doğa Bilimleri Akademisi ve Federal Meteoroloji ve İklim Dairesi’nin ortak araştırmaları, iklim değişikliyle nedeniyle, saman nezlesi ve alerjik hastalıkların artığını ortaya koydu. Raporda, bitkilerin polenlerini daha erken ve daha yoğun yaydığı vurgulanırken, alerjik özellikli istilacı bitkilerin ülke genelinde hızla yayıldığı belirtildi. Polen alerjisi ve saman nezlesi olanların oranının yüzde 20’ye kadar yükseldiği duyuruldu. Ayrıca artan hava kirliliğiyle birlikte astım hastalarının sayısının da artığı gözlemlendi.

Alerjik hastalıklara bağlı olarak maliyetlerin yılda 1 milyarı bulduğu ifade edildi. Uzmanlar, polen yoğunluğunu ölçen uyarı sistemlerininin ve ekim kısıtlaması gibi kamusal önlemlerin hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Geri Dön 15 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN