Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Nisan 2024 Pazartesi

AİHM İsviçre'yi kınadı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, İsviçre'nin iklim değişikliğiyle mücadeledeki yetersiz çabalarını eleştirerek ülkeyi kınadı.

AİHM İsviçre'yi kınadı

İklim Kıdemli Kadınlar Derneği'nin açtığı davada mahkeme, İsviçre yetkililerinin iklim koruması konusunda yeterli adımları atmadığına hükmetti. Mahkeme, İsviçre'nin küresel ısınmayı 1,5 dereceyle sınırlamak için gerekli önlemleri almadığını belirtti ve devletin iklim değişikliğiyle mücadeledeki sorumluluklarını yerine getirmediği sonucuna vardı.

İklim Yaşlıları Derneği'nin öncülüğünde yürütülen dava, İsviçre'nin iklim değişikliğiyle mücadeledeki zayıf performansını ortaya koydu. Mahkemenin verdiği karar, İsviçre'nin özel hayat ve aile hayatına saygı hakkını ihlal ettiği sonucuna vararak çığır açıcı nitelikte olduğu belirtildi. Bu karar, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ni uygulayan mahkemenin ilk kez bir devleti iklim değişikliğiyle mücadelede inisiyatif almamakla suçladığına dikkat çekti.

Şimdi İsviçre'nin bu karara nasıl yanıt vereceği merak konusu.

Geri Dön 15 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN