Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ekim 2022 Perşembe

AİHM, İsviçre’yi 'dul ayrımcılığı' nedeniyle suçlu buldu

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, İsviçre'yi dul erkeklerle dul kadınlar arasında ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle para cezasına mahkum etti. 

İsviçre yasalarına göre, dul erkekler, en küçük çocukları 18 yaşına basınca devletten yardım alamamaya başlıyor. Dul kadınlar içinse devlet yardımı hayat boyu devam ediyor. 

Eşini 1994’te kaybeden ve çocuklarını tek başına büyüten bir İsviçreli erkek Max Beeler, en küçük çocuğunun reşit olmasıyla beraber devletin yardımı kesmesini önce İsviçre mahkemesine, sonuç alamayınca da AİHM’e şikayet etti. Evin geçiminin erkeğin sağladığı varsayımının yanlış olduğunu vurgulayan Mahkeme, davacıyı haklı buldu ve İsviçre’nin adama 5 bin avro manevi tazminat ve 16 bin 500 avro masraf ödemesine hükmetti.

Geri Dön 13 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN