Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

6 kişiden 1’i ırkçılığa maruz kalıyor

İsviçre'de yapılan son araştırma, ülkedeki her 6 kişiden 1'inin ırkçılığa uğradığını ortaya koydu.

İsviçre’de Federal Irkçılıkla Mücadele Dairesi tarafından yayımlanan bir araştırma, ülkede yaşayan altı kişiden birinin ırkçılığa maruz kaldığını ortaya koydu. Anketlere göre, en fazla ırkçılığa, yüzde 36’lık bir oranla 15-34 yaş arasındakiler uğrarken, bu oran 55-64 yaşındakilerde yüzde 10’a kadar düştü.

Araştırmalarda ırkçılığın en yaygın biçimin sözlü ırkçılık olduğu, bunların arasında lakap takma, hakaret etme ve pasif agresif şakalar yer aldığı belirtildi. Özellikle göçmen kökenli genç yetişkinlerin işyerlerinde, kamuda ve okullarda sözlü şiddete uğradığı dikkat çekti.

Ayrıca göçmen kökenlilerin uğradığı en yaygın ayrımcılığın işyerinde daha uzun sürede terfi alma, restoran ve mağazalarda kaliteli hizmetten mahrum kalma gibi konular olduğu belirtildi. 

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN