Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
12 Eylül 2023 Salı

1864'ten bu yana tarihin en sıcak 5'inci yazı

İsviçre'de bu yıl 1864'ten bu yana en sıcak beşinci yazın yaşandığı bildirildi.

İsviçre'de tarihi bir sıcaklık yazı yaşanıyor. İsviçre Federal Meteoroloji ve Klimatoloji Ofisi (MeteoSwiss), Copernicus İklim Değişikliği Servisi'nin verilerine dayanarak, bu yılın Avrupa'da 1940'tan bu yana en sıcak ağustos ayını yaşandığını açıkladı. 2023 yazının, küresel ortalamaya göre en sıcak yaz dönemi olduğu da belirtildi.

Ağustos ayının küresel sıcaklık ortalaması 16,82 santigrat derece olarak kaydedildi. Bu, 1991-2020 ortalamasından 0,71 santigrat derece daha yüksek ve şimdiye kadar kaydedilen en sıcak Ağustos 2016'dan da 0,31 derece daha sıcaktı.

Ağustos 2023'te dünya genelinde sıcaklıkların normalin üzerinde olduğu, Avustralya, birçok Güney Amerika ülkesi, Antarktika'nın bazı bölgeleri, Güney Avrupa, ABD'nin güneyi ve Japonya dahil olmak üzere kuzey yarım kürenin birçok bölgesini etkilediği ifade edildi. Özellikle Fransa üzerinden Portekiz ve İtalya'ya kadar uzanan büyük bir sıcak hava dalgasının etkili olduğu belirtildi.

Bu sıcaklık dalgaları İsviçre'yi de etkiledi ve ülke tarihinde beşinci en sıcak yazını yaşadı. Bu dönem boyunca Alpler'in kuzeyinde iki, güneyinde ise üç sıcak hava dalgası yaşandı. Ülkenin batısında yağışların yetersiz olduğu vurgulanırken, güneydeki Valais kantonunda ise ağustos sonunda hava sıcaklığının düştüğü ve rekor yağışlar kaydedildiği belirtildi.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN