Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2023 Cuma

1.200 yılın en sıcak yazı

İsviçre Federal Orman, Kar ve Peyzaj Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan araştırma, mevcut yaz sıcaklıklarının son 1.200 yıldır görülmeyen bir seviyede olduğunu ortaya koyuyor.

Araştırmacılar, hava sıcaklıklarının yüzyıllar içindeki değişimini değerlendirmek için, yüzlerce yıllık yaşlı ağaçların halka yoğunluklarını ve hücre duvarlarını ölçtü. Ağaçların gövdesindeki her bir halka, oluştuğu zamanın iklimin kaydettiği için, halkalardaki hücrelerin analizinden son derece kesin iklim bilgileri elde edilebileceği belirtildi. 

Özellikle İskandinav ülkeleri ve Finlandiya’daki sıcaklıkların bin yılı aşkın süredir görülmemiş seviyede olduğunu vurgulayan araştırmacılar, bu seviyede hava sıcaklıklarının en son Orta Çağ ve Orta Çağ’ı takip eden yüzyıllarda görüldüğünü belirtti. 

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN