Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mart 2024 Perşembe

10 kişiden 1’i ay sonunu getirmekte zorlanıyor

İsviçre’de Federal İstatistik Dairesi’nin raporu, her 10 kişiden birinin geçim sıkıntısı yaşadığını ortaya koydu.

İsviçre’nin Avrupa’nın yaşam memnuniyeti en yüksek ülkelerinden biri olmasına rağmen, gelir eşitsizliğinin arttığı gözlemlendi. Raporda, 2022 yılında, nüfusun yüzde 8,2’sinin dar gelirli olduğu belirtildi. Ayrıca nüfusun yüzde 4,9’unun maddi yetersizlikler nedeniyle yeme, içme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarından kısmaya başladığı ifade edildi. Özellikle düşük gelirlilerin fiyat artışlarından olumsuz etkilendiği vurgulandı. 

Federal İstatistik Dairesi, yaşam memnuniyeti ortalamasının İsviçre’de 10 üzerinde 8, Avusturya'da 7,9, İtalya'da 7,2, Fransa'da 7,0 ve Almanya'da 6,5 olduğunu açıkladı. Yaşam memnuniyetinin ekonomik durum, eğitim ve yaşla ilgili olduğuna dikkat çekildi.

Araştırmalara göre, İsviçrelilerin yaşam standardının, Yunanistan'dan 2,5 kat, İtalya'dan 1,5 kat, Fransa'dan 1,3 kat, Almanya'dan 1,2 kat, Avusturya'dan 1,1 kat daha yüksek. 

Geri Dön 28 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN