Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
31 Temmuz 2023 Pazartesi

10 bin kişi Pride için bir araya geldi

İsviçre'nin Bern kentinde, cumartesi günü, yaklaşık 10 bin kişi Pride yürüyüşü için bir araya geldi.

Pride, aynı zamanda LGBTQ topluluğuna yönelik EuroGames 2023 spor etkinliğini de tamamladı, bu etkinlik çarşambadan beri İsviçre'nin başkentinde devam ediyordu.

Renkli giyimli, çoğunlukla LGBTQ (lezbiyen, gay, biseksüel, trans, kuir) topluluğundan insanlar, eşitlik için yürüdü. Yürüyüş, iki saat sürdü ve kuzeydeki Wankdorf mahallesinden Bern Parlamento Meydanı'na kadar barışçıl bir şekilde ilerledi. Meydanda konuşmalar ve konserler düzenlendi. Bern'de bir Pride mitingi düzenlendiği son kez altı yıl önce olmuş ve birkaç bin kişi katılmıştı.

EuroGames 2023 organizatörleri, 20 spor dalında 2 bin 300'den fazla sporcu tarafından katılımın gerçekleştiği spor etkinliğinden olumlu bir değerlendirme yaptı. İyi hava sayesinde tüm turnuvaların gerçekleşebildiği belirtildi. İki geleneksel cinsiyet kategorisinin yanı sıra çeşitli disiplinlerde non-binary kişiler için üçüncü bir kategori de bulunuyordu. Yaklaşık 500 madalya dağıtıldı.

EuroGames'in eşbaşkanı Greg Zwygart, "Bu, kapsayıcı sporu deneyimlemek ve dünyanın dört bir yanından insanları bir araya getirmekle ilgiliydi" dedi. Etkinliğin bir diğer amacı ise LGBTQ bireylere spor alanında daha fazla görünürlük kazandırmaktı.

Geri Dön 31 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN