Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2023 Cuma

'Yüzer hapishaneyi' reddeden mültecilerin yardımları kesilecek

İngiltere, dünyada infial yaratan ve mültecileri yerleştirmeyi planladığı dev gemiye gitmeyi reddedenleri, yardımı kesmekle tehdit ediyor.

'Yüzer hapishaneyi' reddeden mültecilerin yardımları kesilecek

İngiliz hükûmetinin, yasa dışı göçmenlerin yerleştirilmesi için üzerinde değişiklikler yapılan tartışmalı gemiye taşınmak istemeyen mültecileri, eğer taşınmayı reddederlerse barınma yardımlarının kesileceğini söyleyerek tehdit ettiği öğrenildi. 

BBC’ye konuşan bakanlık görevlisi Robert Jenrick, "Gemiye taşınmayı reddedenlere mektup yazdık. Anladığım kadarıyla önemli bir kısmı fikirlerini değiştirdi ve buraya gelmeyi kabul etti" ifadelerini kullandı.

‘Bibby Stockholm’ isimli tartışmalı gemiye ilk mülteci grubu, 7 Ağustos Pazartesi günü yerleştirilmişti. 222 kamaralı gemide, yaklaşık 18-65 yaşları arasında yaklaşık 500 erkek mültecinin yaşaması planlanıyor. 

BBC’nin haberine göre, gemiye taşınan mültecilerden biri, içerideki durumu ‘hapishane’ olarak niteledi ve geminin 500 kişiyi alamayacağını düşündüğünü söyledi. Bir başka mülteci ise temizlik ve yiyeceklerin iyi olduğunu söyledi.

Geri Dön 11 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN