Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Temmuz 2023 Cuma

‘Yüzen mülteci kampı’ tartışma yarattı

İngiltere basınında ‘yüzen mülteci kampı’ olarak anılan ve 500'den fazla sığınmacının barınması için kullanılacak  ‘Bibby Stockholm' adlı gemi Portland Limanı'na ulaştı. Geminin görüntüleri sosyal medyayanın gündemine oturdu. 

İngiliz hükümetinin 500 kadar sığınmacının barınması için kullanmayı planladığı 'Bibby Stockholm' adlı gemi Dorset’in Portland Limanı’na vardı. Basında 'yüzen mülteci kampı’ olarak anılan gemi kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Özellikle insan hakları savunucuları uygulamaya tepki gösterdi.

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere parlamentosunda tartışmalı 'Yasa Dışı Göç Tasarısı'nı kabul edilmişti. Tartışmalı göç tasarısı Manş Denizi üzerinden ülkeye girmeye çalışan düzensiz göçmenleri engellemeyi hedefliyor. Yeni uygulamaya göre gömenler yakalandığı anda gözaltına alınacak ve adli soruşturma olmaksınız 28 gün içerisinde kendi ülkelerine ya da üçüncü ülkelere gönderilecek.

Birleşmiş Milletler, İngiltere'nin bu uygulamasını 'uluslararası hukukun ihlali' olarak tanımlayarak eleştirdi.

Geri Dön 21 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN