Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ekim 2022 Salı

Vergi kesintisi planında geri adım

İngiltere Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, 23 Eylül’de açıkladığı ve ülke ekonomisinde büyük çalkantıya neden olan, en yüksek gelir grubundan alınan verginin yüzde 45’ten 40’a indirilmesi teklifinin geri çekildiğini duyurdu. 

Milyonlarca kişinin enerji faturalarını ödemekte zorlandığı dönemde yılda 150 bin sterlinin üzerinde kazananlardan alınan vergide indirim planı, hem siyasetçiler hem de halk tarafından sertçe eleştirilmiş ve sterlinin değer kaybetmesine yol açmıştı. Plandan vazgeçilmesinin ardından, sterlin dolar karşısında yüzde 0,8 değer kazandı. 

Yüzde 45’lik vergide indirim planından vazgeçilse de, Maliye Bakanlığı’nın yeni bütçe planı yine en çok zengin kesimin işine yarayacak gibi görünüyor. Resolution Foundation düşünce kuruluşunun hesaplamalarına göre, ülkenin en zengin yüzde 5’lik kesimi, en fakir yüzde 20’lik kesime kıyasla, planlanan vergi kesintilerinden 40 kat daha fazla kar edecek. 

Geri Dön 04 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN