Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Nisan 2024 Salı

Ücretsiz çocuk bakımı kapsamına 2 yaşındaki çocuklar da alındı

İngiltere’de hükûmet, nisan ayı itibarıyla, ücretsiz çocuk bakımı saatlerine 2 yaşındaki çocukların da dahil edildiğini duyurdu.

İngiltere’de çocuk bakımı masraflarına ilişkin yardımlar kademeli olarak uygulanıyor. Yardımlar, çocuğun yaşına, ebeveynlerin çalışıp çalışmamasına göre belirleniyor. Yeni düzenlemeyle, ebeveynlerin özellikle kadınların yeniden iş hayatına dönmelerinin kolaylaştırılmak istendiği açıklandı.

Çalışan ebeveynlere yardım kapsamı:

• İki yaşındaki çocuklar için haftada 15 saat ücretsiz çocuk bakımı
• Eylül 2024’ten itibaren dokuz aylık bebekler için 15 saat ücretsiz çocuk bakımı
• Eylül 2025’ten itibaren 5 yaş altı tüm çocuklar için 30 saat ücretsiz çocuk bakımı desteği.

Ancak ebeveynlerin yardımlara hak kazanması için yılda 8 bin 670 sterlinden fazla, 100 bin sterlinden az kazanması gerekiyor. Çalışan ebeveynler ücretsiz çocuk bakım saati için, nisan, eylül veya ocak ayından önce başvuruda bulunmalı.

Geri Dön 02 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN