Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Kasım 2023 Pazartesi

Su kesintisi binlerce kişiyi etkiliyor

Surrey'de, Ciarán Fırtınası nedeniyle ortaya çıkan su arıtma tesisindeki teknik sorun nedeniyle binlerce kişi su kesintisi yaşıyor.

Yetkili su şirketi Thames Water, Guildford'daki Shalford arıtma tesisinde "Ciarán Fırtınası'nın neden olduğu" sorunlar olduğunu söyledi. Ancak Waverley Konseyi lideri Paul Follows, su şirketinden 'temel bilgi' almaya çalışmanın bir 'zorluk' olduğunu söyledi. Follows ayrıca, sorunun 10 ila 12 bin kişiyi etkilendiğini de belirtti. Thames Water ise 24 saat içinde müşterilerin 'çoğunluğunun' su bağlantılarının geri geleceğini umduğunu söyledi.

Dün, Surrey İl Konseyi Başkanı Tim Oliver, ilçe Yerel Dayanıklılık Forumunun büyük bir seferberlik ilan ettiğini söyledi. Tüm kurumların Thames Water ile yakın çalışmaya devam edeceğini ve etkilenen bölgelerdeki sakinleri, 'özellikle en savunmasız olanları' destekleyeceğini ifade etti.

Okullar ve şişelenmiş su istasyonları

Birçok okul, su sorunu nedeniyle eğitime ara verdi. Bazı okullar öğrencileri belirli saatlerde davet ederek, bazıları ise online eğitim üzerinden devam etmeye çalışacak. Surrey İl Konseyi de velilere en son güncellemeler için bireysel okul web sitelerine başvurmalarını söyledi.

Bununla birlikte, içmesuyu için, Guildford'daki Crown Court otoparkında ve Artinton otoparkında bulunan şişelenmiş su istasyonları, yerel saatle 9'dan itibaren yeniden açılacak.

Thames Water'dan özür

Thames Water, suyun bugün için 'sadece kademeli olarak geri döneceğini' söyledi ve GU1, GU2, GU3, GU5, GU6, GU7 ve GU8 posta kodu bölgelerinde etkilenenlerden özür diledi.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Durum iyileşiyor olsa da, çok azalan yeraltı su depolarını yeniden doldurmamız gerekiyor. Ayrıca, yerel boru sistemine su pompalayan bir tanker filomuz var. Susuz kalmanın ne kadar endişe verici ve rahatsız edici olduğunu biliyoruz ve işleri normale döndürmek için çalışmaya devam ediyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Geri Dön 06 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN