Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Aralık 2022 Salı

Sığınmacıların Ruanda’ya gönderilme planı onaylandı

İngiltere Yüksek Mahkemesi, hükûmetin ülkeye yasa dışı yollarla giren sığınmacıları Ruanda’ya gönderme planını ‘hukuka uygun’ buldu. 

İngiltere hükûmeti, düzensiz göçmenleri göndermek için nisan ayında Ruanda ile 120 milyon sterlinlik bir anlaşma imzalamıştı. Göçmenleri Ruanda’ya götürecek ilk uçuş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararıyla son anda iptal edilmişti. Hükümet buna rağmen plandan vazgeçmeye yanaşmadı. İçişleri Bakanı Suella Braverman, ‘sığınmacıları taşıyan ilk uçağın Ruanda'ya hareket edişini görmeyi düşlediğini’ bile söyledi. 

Mahkemenin bu kararı, uçuşların yakın zamanda başlamasının olası olduğu anlamına geliyor. Ancak uzmanlar, bu karara çok sayıda itiraz yapılacağı ve sürecin uzayacağı görüşünde. 

Geri Dön 20 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN