Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2023 Salı

Orkney Adaları, İskoçya’dan ayrılıp Norveç’e katılmayı düşünüyor

Birleşik Krallık’ın özerk bölgelerinden İskoçya’daki Orkney Adaları, İskoçya ve Birleşik Krallık’tan ayrılıp Norveç, Danimarka veya İzlanda’ya katılmayı değerlendiriyor. 

Orkney Adaları  Konsey Başkanı James Stockan, adaların ne Birleşik Krallık hükûmetinden ne de İskoçya özerk hükûmetinden yeterli destek aldığını söyledi. Hükûmetten aldıkları desteğin nüfusa oranla çok düşük olduğunu vurgulayan Stockan, "Kuzey Denizi’ndeki petrol yatakları ile ülke ekonomisine 40 yıldır ciddi katkıda bulunuyoruz, ancak karşılığını alamıyoruz" dedi. 

Orkney Adaları, 1472’te İskoçya’ya katılana kadar Norveç ve Danimarka’nın kontrolü altındaydı. Konsey Başkanı, halkın İskandinav ülkelerine ‘çok büyük bir yakınlık ve derin bir kültürel bağ’ hissettiğini belirtti. 

Geri Dön 04 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN