Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ekim 2023 Salı

Net göç oranlarının düşmesi bekleniyor

Birleşik Krallık’taki göç oranlarının, 2030 yılına kadar, Brexit öncesi seviyelere düşmesi bekleniyor.

Oxford Üniversitesi Göç Gözlem Merkezi ve Londra Ekonomi Okulu tarafından yapılan ortak bir analize göre, Birleşik Krallık’taki göç oranlarının, 2030 yılına kadar, Brexit öncesi seviyelere düşmesi bekleniyor. Göçmenlerin ülkede kalış oranlarının incelendiği raporda, 606 bin kişilik rekor sayının öğrenciler ve son dönemde gelenlerin geri dönmeye başlamasıyla birlikte yarı yarıya azalacağı öngörüldü.

Haziran 2022’de, Birleşik Krallık’a net göç oranları, bir önceki yıla göre yüzde 24 artışla 606 bin seviyelerine ulaşmıştı. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, rakamların çok yüksek olduğuna işaret ederek, düşürülmesi gerektiğini belirtmişti.

Söz konusu artışın mültecilerin yanı sıra hem öğrenci hem de çalışma vizeleriyle gelenler nedeniyle ivmelendiği vurgulandı. 

Geri Dön 17 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN