Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
14 Ağustos 2023 Pazartesi

Muhalefet iktidarın göç politikasını eleştiriyor

Manş Denizi'nde göçmen teknesinin batmasının ardından İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi, hükûmetin göçmen politikasını eleştirdi.

Muhalefet iktidarın göç politikasını eleştiriyor

Fransa'dan İngiltere'ye geçmeye çalışan ve içinde 65 göçmenin bulunduğu bir teknenin dün Manş Denizi'nde batması sonucu, hükûmetteki Muhafazakar Parti ve ana muhalefetteki İşçi Partisi temsilcileri arasında göçmen politikasına yönelik tartışmalar yükseldi.

İngiltere medyasına açıklamalarda bulunan İşçi Partisi Milletvekili ve Gölge Eğitim Bakanı Bridget Phillipson ile Muhafazakar Parti Milletvekili ve parti eski yöneticilerinden Jake Berry, hükûmetin sığınma arayışı içindeki insanlara daha güvenli yollar sunması gerektiğini belirttiler.

Phillipson, sığınma talepleriyle ilgili sistemin başvuruların birikmesi nedeniyle tamamen kontrol dışına çıktığını ifade ederek, hükûmetin göçmenleri durdurmak için attığı adımları 'gülünç ve uygulanamaz planlar' olarak değerlendirdi. Phillipson, sığınma sürecinin uzadığını ve hayatlarının geri kalanını mutlu bir şekilde geçirebilmeleri için net kararlar alınması gerektiğini vurguladı.

Berry ise ülkeye artan düzensiz göç ve göçmenlerin durumlarının iyileştirilmesi için ciddi adımlar atılması gerektiğini ifade etti. Ülke genelinde halkın her gün göçmenlerin yaşadığı trajedilere dair haberlere maruz kaldığını belirten Berry, radikal değişikliklerin akışı tersine çevireceğine inandığını ve insanların acılarını istismar eden göçmen kaçakçılarını durdurmanın önemli olduğunu söyledi. Berry aynı zamanda İngiltere'nin vatandaşlarının yanı sıra göçmenlere karşı da ahlaki sorumluluklarının olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Manş Denizi'nde bir göçmen teknesinin batması sonucu altı kişi hayatını kaybetmişti. İngiliz hükûmeti geçen yıl yaptığı vaatte göçmen botlarını durdurma sözü vermiş ve bu kapsamda Arnavutluk ve Fransa ile anlaşmalar imzalamıştı. Ancak göçmenlerin taşındığı gemide çıkan bakteri nedeniyle göçmenler tekrar gemiden indirilmişti. İngiliz hükûmeti ayrıca yasa dışı göçmenleri 28 gün içinde sınır dışı etme yetkisine sahip olan Yasa Dışı Göç Yasası'nı temmuz ayında yürürlüğe sokmuştu.

Geri Dön 14 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN