Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2023 Çarşamba

Milyonlarca kişi vergi artışıyla karşı karşıya

İngiltere’de milyonlarca hane nisan ayından itibaren belediye vergilerinde yüzde 5’lik bir artışla karşı karşıya kalacak.

Yerel makamlar defterleri dengelemeye çalışıyor. Fatura ise yine vatandaşa çıktı. İlçe Konseyleri Ağı (CNN) tarafından yapılan araştırmaya göre sosyal bakım görevi olan yerel konseylerin dörtte üçü vergilerde yüzde 5’lik artış planlıyor. Bu şimdiye kadar bütçe planı incelenen 114 belediyeden 84’ü için geçerli. Bununla birlikte yine 114 belediyenin 113’ü vergi artışı planlıyor. Kalan 38 konsey ise henüz bütçe planlarını belirlemedi. Croydon, Thurrock ve Slough konseyleri fiilen iflas ettikten sonra vergiyi yüzde 5’in üzerine çıkarmak için özel izin aldı. Normalde yüzde 5 yasal sınıra tekabül ediyor.

Vergi artışına tepkiler gelse de belediyeler, hizmetleri korumak adına vergileri artırmaktan başka çok az seçenekleri olduğu görüşünde.

Geri Dön 15 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN