Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2023 Perşembe

Mayıs enflasyonu yüzde 8,7

İngiltere’de enflasyon, düşüş beklentilerinin aksine, mayıs ayında yüzde 8,7’de sabit kaldı.

Perşembe günü faiz kararını açıklayacak olan Merkez Bankası’nın yeniden faiz artırımına gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Enerji, gıda, alkol ve tütündeki fiyat artışlarının dahil edilmediği çekirdek enflasyon ise, mayıs ayında yüzde 7,1’e yükselerek son 30 yılın en yüksek seviyesine çıktı. 

Muhalefetteki İşçi Partisi ve Liberal Demokrat Parti, hükûmetin enflasyonu kontrol altına almaktaki başarısızlığını eleştirdi. Liberal Demokratlar, faiz artışının, konut kredisi ödeyen ev sahiplerinin gelirilerinin yüzde 20’sini kaybetmelerine sebep olabileceğini vurguladı. 

Ancak hükûmet, enflasyonu yıl sonuna kadar yarıya indirme hedefinin hala ulaşılabilir olduğu görüşünde. Başbakan Rishi Sunak, ocak ayında enflasyonu yarıya indirme sözü verdiğinde, enflasyon yüzde 10,1 seviyesindeydi. 

Geri Dön 22 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN