Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ocak 2024 Cuma

İngiltere’den nükleer hamlesi: Son 70 yılın en büyük projesi

Birleşik Krallık, karbon salınımını sıfırlama hedefi doğrultusunda, büyük ölçekli bir nükleer santral inşa etmeye karar verdi.

İngiltere’den nükleer hamlesi: Son 70 yılın en büyük projesi

Enerji Güvenliği ve Sıfır Emisyon Bakanlığı, kurulacak santralin 2050 yılı itibarıyla ülkenin elektrik ihtiyacının en az dörtte birini karşılayacağını bildirdi.

Bakan Claire Coutinho, projeyi son 70 yılın en büyük icraatı olarak duyurdu, "Karar, İngiltere’nin 2050 yılına kadar nükleer enerji kapasitesini dört katına çıkarma stratejisi açısından hayati önem taşıyor" dedi. İngiliz Bakan, nükleer enerji olmadan karbon salınımını sıfırlamanın imkansız olduğunu savundu.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, konuya ilişkin verdiği demeçte, İngiltere’nin enerji çıkmazında, nükleer enerjinin 'mükemmel bir panzehir' olduğunu söyledi.

Reaktörleri, 2027 ve 2028 yıllarında devreye girecek olan Hinkley Point C santrali, 1995 yılından bu yana kurulan ilk yeni istasyon olacak.

Geri Dön 12 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN