Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ekim 2022 Perşembe

İngiltere’de enflasyon yeniden çift hanelerde

İngiltere’de ağustos ayında yüzde 9,9 olarak açıklanan enflasyon, Ulusal İstatistik Kurumu verilerine göre eylül ayında yüzde 10,1’e yükselerek son 40 yılın en yüksek seviyesine çıktı. 

Gıda fiyatlarındaki artış ise son 42 yılın en yüksek seviyesinde, geçen yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 14,2 artış görüldü. Süt ürünleri yüzde 40, tereyağı ve zeytinyağı yüzde 30’a yakın zamlandı. Başbakan Liz Truss, bugün Parlamento’da yaptığı konuşmada, maaşları enflasyona endeksli olarak artırmayı taahhüt etti. 

Öte yandan İngiliz emlak şirketi Rightmove verilerine göre, ülkede konut fiyatları ekim ayında eylüle göre yüzde 0,9 yükseldi, ortalama konut fiyatı 371 bin 158 sterline çıktı. İlk defa konut sahibi olan İngilizlerin oranı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 21 azaldı.

Geri Dön 20 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN