Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2024 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; Muhafazakar Parti ve İşçi Partisi'nin seçim bildirgeleri, Londra'daki hastanelere siber saldırı ve koli basili vakalarındaki artış vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), koli basili vakalarında ciddi bir artış olduğunu duyurdu. İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'da kaydedilen vaka sayısının hızla arttığı belirtildi. Salgının ülke genelinde satılan gıdalar yoluyla başladığı düşünülse de, hangi gıdanın bu duruma neden olduğu henüz tespit edilemedi. Son altı ayda 113 vaka kaydedilirken, yıl sonuna kadar bu sayının 1.500'e ulaşması bekleniyor. 

Başbakan Sunak seçim manifestosunu sundu

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Muhafazakar Parti’nin 76 sayfalık manifestosunu tanıttı. Vaatler arasında; vergi indirimi, göçün azaltılması ve zorunlu askerlik vardı.

İşçi Partisi: Filistin'i tanımaya hazırız

İngiltere'de 4 Temmuz'da düzenlenecek seçim öncesi, İşçi Partisi'nin manifestosunda Filsitin'i tanımaya hazır oldukları vurgulandı. Bildirgede, “Filistin Devleti, Filistinlilerin devredilemez bir hakkıdır. Tanımaya hazırız” ifadeleri yer aldı.

Seçmen kaydı için son tarih 18 Haziran

Erken seçimde oy kullanmak için seçmenlerin 18 Haziran Salı gününe kadar kayıt yaptırması gerekiyor. İngiltere’de 18 yaşından büyük Birleşik Krallık vatandaşları ile İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) ve İrlanda Cumhuriyeti vatandaşları oy kullanma hakkına sahip.

Hastanelere siber saldırı: Acil kan bağışı çağrısı

İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS), 4 Haziran’da Londra’daki birçok hastaneye siber saldırı düzenlendiğini açıkladı. Basın açıklamasında, saldırı nedeniyle hizmetlerin kesintiye uğradığı, ameliyatların ve kan tahlillerinin ertelendiği belirtildi. Özellikle 0 (Sıfır) grubu başta olmak üzere tüm kan grupları için acil kan bağışı çağrısında bulunuldu. Kan stoklarının normal seviyelerin altına düştüğü vurgulandı.

İşsizlik rakamları son 2,5 yılın zirvesine ulaştı

Birleşik Krallık'ta işsizlik oranı yüzde 4,4'e yükselerek son 2,5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ulusal İstatistik Ofisi'nin (ONS) verilerine göre, açık iş pozisyonları azaldı ve piyasalardaki durgunluk derinleşti. Ek ödemeler hariç ortalama maaş artışı yüzde 6 seviyesinde gerçekleşti, bu da iş piyasası uzmanları tarafından endişe verici bir gelişme olarak değerlendirildi.

Evcil kedilere mikroçip zorunluluğu getirildi

Birleşik Krallık Çevre, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı, evcil kedilere mikroçip takma zorunluluğu getirdi. Bakanlık, kedilerin 5 aylık olmadan önce mikroçip taktırılması ve sağlık bilgilerinin güncel tutulması gerektiğini belirtti.

Geri Dön 16 Haziran 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN