Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Kasım 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; Gazze'yle dayanışma eylemleri, Indi Gregory adlı bebek ve sabıkalıların suç kayıtlarını beyan süresinin kısaltılması vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

Surrey'de, Ciarán Fırtınası nedeniyle ortaya çıkan su arıtma tesisindeki teknik sorun nedeniyle binlerce kişi su kesintisi yaşadı. Yetkili su şirketi Thames Water, uzun süren kesintinin ardından özür dileyerek su kesintisi yaşanan bölgelere kademeli olarak su verildiğini duyurdu.

Sabıkalıların suç kayıtlarını beyan etme süresi kısaldı

Sabıka kaydı bulunanların iş, konut ya da sigorta başvurusu gibi konularda evraklarını beyan etme süresi kısaldı. Konuya ilişkin açıklamlarda bulunan Adalet Bakanı Alex Chalk, eski hükümlülerin topluma daha hızlı entegre edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Ekim ayının sonunda yürürlüğe giren düzenlemelere göre, dört yıl veya daha fazla hapis cezası bulunan eski sabıkalılar, yeni bir suç işlemezlerse, yedi yıllık bir rehabilitasyon sürecinin ardından cezalarını beyan etmek zorunda kalmayacak. Ancak değişikliklerden, terör, cinsel istismar ve ağır şiddet içeren suçlara karışmış sabıkalılar faydalanamayacak. 

Çevre aktivistleri ünlü tabloyu hedef aldı

"Just Stop Oil" isimli çevreci bir grubun iki üyesi, başkent Londra'da, National Gallery'de sergilenen 'Rokeby Venus' adlı tablonun koruyucu camını kırdı. Güvenlik güçleri, olay sonrasında, saldırıyı düzenleyenlerin gözaltına alındığını duyurdu. İspanyol ressam Diego Velazquez tarafından yapılan ünlü tablo, 1914'de kadın hakları savunucusu Mary Richardson tarafından da tahrip edilmişti.

İtalya, İngiltere'nin desteği kesmek istediği bebeğe kucak açtı

İngiltere Yüksek Mahkemesi'nin, tedavisi olmadığı için yaşam desteğini kesme yönünde karar verdiği 8 aylık bebeğe, İtalya süresiz vatandaşlık verdi. İtalyan hükûmet yetkilileri, bebeğe sağlanan yaşam desteğinin, Vatikan’da bir hastanede verilmeye devam edilebileceğini duyurdu. Indi Gregory isimli bebek nadir görülen mitokondriyal bir hastalık nedeniyle doğumundan beri yaşam destek ünitelerine bağlı olarak hayatta kalıyordu.

Meme kanseri riskini azaltan ilaç sunulacak

İngiltere'de kadınlar meme kanserini önlemeye yardımcı olan bir ilaçtan faydalanabilecek. İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri, ilacın risk altındaki 289 bin kadın için uygun olabileceğini, 2 bin meme kanseri vakasının önlenebileceğini belirtti.

İçişleri Bakanı Braverman, Londra polisini 'çifte standartla' suçladı

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Bravermen'in kaleme aldığı ve Filistin yanlısı gösterileri 'nefret yürüyüşü' olarak nitelendirdiği makale gerginliğe neden oldu. Bravermen, Times gazetesi için kaleme aldığı bir makalede Londra polisini taraf tutmakla suçlarken, Başbakanlık metnin, üzerinde fikir birliğine varılmış bir içerik olmadığını duyurdu. Bakan Braverman, söz konusu makalesinde  Filistin yanlısı gösterileri, 'nefret yürüyüşleri' olarak nitelendirmişti. 

Geri Dön 12 Kasım 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN