Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ekim 2023 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; göç krizi, Luton Havalimanı'nda çıkan yangın ve Filistin-İsrail çatışmaları vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, yasa dışı göçe karşı ortak bir makale kaleme aldı. İki lider, Avrupalı meslektaşlarına 'yasa dışı göçle mücadelede ülkelerinin gösterdiği aynı aciliyet duygusunu göstermeleri' çağrısında bulundu.

Tartışmalı sığınmacı gemisine dönüşler başlıyor

İngiltere'de tartışmalı sığınmacı gemisine yerleştirilen düzensiz göçmenler, dört gün kalıp ayrıldıkları gemiye 2 ay sonra, 19 Ekim'de yeniden yerleştirilecek. İçişleri Bakanlığından, göçmenlere gönderilen tebligatta; 19 Ekim itibarıyla gemiye geri dönmeleri gerektiği, istedikleri zaman gemiden ayrılabilecekleri ancak giriş ve çıkışlarda imza atmaları gerektiği ifade edildi. 

Luton Havalimanı'nda yangın çıktı, tüm uçuşlar durduruldu

Luton Havalimanı'nda, bir otoparkta çıkan yangın nedeniyle tüm uçuşlar durduruldu. Otoparkta yangın sırasında 1.500'den fazla aracın bulunduğu, 1.200 aracın hasar gördüğü aktarıldı. Yangında can kaybı yaşanmazken, dumandan etkilenen itfaiye ve havalanı personelleri hastaneye kaldırıldı.

“İngiltere, Ukraynalı askerleri sabotaj eylemleri için eğitiyor”

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov, ağustos ayında yakalanan Ukraynalı istihbarat gruplarına dikkat çekerek, “Söz konusu sabotaj eğitim ve planlamalarının İngiltere Silahlı Kuvvetlerinin, özel birimleri tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi" şeklinde konuştu.

İsrail'deki İngiliz diplomatların aileleri tahliye ediliyor

İsrail ve Filistin arasında yaşanan çatışmaların ardından İngiltere, İsrail'deki diplomatların ailelerini tahliye etmeye başladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ailelerin, çatışma bölgesinden, tedbir amaçlı tahliye edildiğini, ülkenin Tel Aviv Büyükelçiliğinin açık kalacağını bildirdi.

İsrail’e gemi ve gözetleme uçağı desteği

Başbakanlık Sözcüsü, İsrail'i desteklemek hedefiyle Doğu Akdeniz'e gözetleme uçağı ve iki adet gemi gönderileceğini açıkladı.

Geri Dön 15 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN