Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
07 Eylül 2023 Perşembe

İngiltere, Wagner’i terör örgütü ilan etmeye hazırlanıyor

İngiltere hükûmeti, Rus paralı asker şirketi Wagner’i terör örgütü ilan etmeye hazırlanıyor. Yasa onaylanırsa, Wagner’e katılmak veya desteklemek suç sayılacak, şirketin varlıklarına el konulabilecek. 

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, Wagner’i ‘vahşi ve yıkıcı’ olarak nitelediği açıklamada, şirketin Ukrayna ve Afrika’daki faaliyetlerinin küresel güvenliği tehdit ettiğini ve bu faaliyetlerin yalnızca Kremlin’in siyasi çıkarlarına fayda sağladığını aktardı. Ana muhalefetteki İşçi Partisi de, Wagner’in terör örgütü ilan edilmesini bir süredir talep ediyordu.

Yasa tasarısı Parlamento’dan geçerse, İngiltere’de şirkete yardım edenler 14 yıla kadar hapis ve 5 bin sterline kadar para cezasıyla yargılanacak. 

Bu yaz Rus hükûmetine karşı başarısız isyan girişimlerinde bulunan Wagner’in lideri Yevgeny Prigojin, bindiği uçağın düşmesi sonucu 23 Ağustos’ta şüpheli şekilde hayatını kaybetmişti. 

Geri Dön 07 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN