Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Şubat 2023 Perşembe

Fiyat artışları yavaş ama yine de 40 yılın zirvesine çok yakın

İngiltere'de gıda fiyatlarındaki artış enflasyonu da yüksek tutuyor. Yakıt fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle bir nebze gerileyen enflasyon yine de 40 yılın zirvesine çok yakın.

İngiltere’de gıda enflasyonu cep yakıyor. Zeytinyağı, şeker ve az yağlı sütlerdeki fiyat artışı bir hayli yüksek. Resmi rakamlara göre gıda ürünleri bir önceki yılın ocak ayına nazaran yüzde 40 oranında zamlandı. Bu, son 45 yılın en yüksek gıda enflasyonu anlamına geliyor.

Genel enflasyon yakıt fiyatlarındaki düşüşün de etkisiyle ocak ayında yüzde 10,5’ten yüzde 10,1’e düşmüştü. Enflasyonun düşmesi, fiyatların azaldığı anlamına gelmiyor. Fiyatlardaki artışın yavaşladığı anlamına geliyor.

Geri Dön 16 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN