Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2023 Perşembe

Enflasyon yüzde 6,8'e geriledi

İngiltere'de temmuz ayında yıllık enflasyon yüzde 6,8 olarak açıklandı.

İngiltere'de temmuz ayının enflasyon rakamları açıklandı. Yıllık enflasyon, Şubat 2022'den bu yana en düşük seviyesine gerileyerek kaydedildi. Birleşik Krallık'ta yıllık enflasyon temmuz ayında yüzde 6,8 olarak gerçekleşirken, çekirdek enflasyon yüzde 6,9 seviyesinde değişiklik göstermedi.

İngiltere Merkez Bankası'nın para politikasına yön verirken yakından takip ettiği hizmet sektörü enflasyonu, Temmuz'da yıllık yüzde 7,4 olarak kaydedildi. Bu oran, Haziran ayındaki yüzde 7,2 seviyesine göre artış gösterdi.

Ulusal İstatistik Ofisi'nin verilerine göre, yıllık enflasyon temmuz ayında yüzde 6,8 olarak kaydedilerek haziran ayındaki yüzde 7,9 seviyesine göre geriledi. Enerji ve gıda fiyatları hariç tutulduğunda çekirdek enflasyon yüzde 6,9 seviyesinde sabit kaldı, gıda enflasyonu ise yüzde 14,8'e düştü.

İngiltere Merkez Bankası son toplantısında politika faizini yüzde 5,25'e çıkararak 15 yılın zirvesine taşımıştı. Başbakan Rishi Sunak, enflasyonu düşürmenin ekonominin iyileştirilmesi için birincil öncelik olduğunu belirtirken, Maliye Bakanı Jeremy Hunt da enflasyonun Şubat 2022'den beri en düşük seviyeye gerilediğini ve hedefledikleri yüzde 2'lik seviyeye indirmek için kararlı adımlar attıklarını dile getirdi.

Geri Dön 17 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN