Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Ağustos 2023 Pazartesi

Cinsel saldırı ve eziyet içeren cinayet suçluları hapisten çıkamayacak

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın yeni ceza planı, cinsel saldırı ve canavarca hisle cinayet işleyenlerin ömür boyu hapiste kalmasını öngörüyor.

İngiltere Başbakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Sunak'ın yeni planı çerçevesinde tecavüz içeren cinayet suçluları ve canavarca hisle cinayet işleyenlerin hiçbir koşulda serbest bırakılmaması hedefleniyor.

Yeni plan ile hakimlere, ömür boyu hapis cezası verme yetkisi tanınacak, bu ceza için herhangi bir şartlı tahliye veya minimum ceza süresi gerekliliği bulunmayacak.

Bu sayede mahkumlara sınırlı koşullar dışında ömür boyu hapis cezası verilecek ve suçluların temyiz başvuruları engellenecek.

Sunak'ın açıklamasında, toplumun bu tür suçlar işleyenlerin ömür boyu hapiste kalmalarını beklediği vurgulanarak, "En vahşi katillere böyle bir ceza vermek, onların asla özgür dolaşamayacağı anlamına gelir" denildi.

Adalet Bakanı Alex Chalk da, "Ömür boyu hapis cezası, sadistik davranış ve cinsel saldırı içeren cinayetlerde suçluların alacağı ceza olacak. Bu yasa değişikliği, en ağır suçları işleyenlerin ömürlerini hapishanede geçirmeleri anlamına gelecek" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Açıklamada ayrıca, Muhafazakar Parti hükûmetlerinin 2010'dan bu yana aldığı önlemlerle şiddet suçlarının ve hırsızlık suçlarının azaldığı, terör suçlarında ise erken tahliye hükümlerinin cezanın 14 yılının tamamlanmasıyla uygulandığı ve kurbanların yakınlarıyla yüz yüze gelmesinin sağlandığı belirtildi.

Geri Dön 28 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN