Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Nisan 2023 Pazartesi

Cep telefonlarına 'acil durum uyarısı' gitti

İngiltere'de, hükûmetin hayata geçirmeyi planladığı acil durum uyarı sistemi, ülke genelinde yapılan bir testle cep telefonlarına gönderilen bildirimlerle denendi. 

Test kapsamında, yerel saatle 14.59'da cep telefonlarına gönderilen 10 saniyelik bildirimlerle kullanıcılara, acil bir durumda kendilerini uyaracak yeni hizmetin başlatıldığı açıklandı. Sel ve orman yangınları gibi hayatı tehdit eden durumlarda kullanılması hedeflenen uyarı sistemi, kullanıcılara kendilerini ve başkalarını güvende tutmak için talimatlar içeren mesajlar gönderiyor. Test öncesinde yapılan duyurularda, bildirimin sadece bir test olduğu ve endişe edilmemesi gerektiği kamuoyuna duyurulmuştu. Ancak bazı kişilere mesajın ulaşmadığı belirlendi.

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

Bu, yakınlarda yaşamı tehdit eden bir acil durum olduğunda sizi uyaracak yeni İngiliz hükûmeti hizmeti olan Acil Durum Uyarılarının bir testidir. Gerçek bir acil durumda, kendinizi ve başkalarını güvende tutmak için uyarıdaki talimatları izleyin. Daha fazla bilgi için gov.uk/alerts adresini ziyaret edin. Bu bir testtir. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Geri Dön 24 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN