Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Kasım 2022 Cuma

Bütçe planı açıklandı: Milyonlarca kişi daha fazla vergi ödeyecek

İngiltere’de hükûmetin sonbahar bütçe planı sunuldu. Buna göre enflasyon nedeniyle maaşı artan milyonlarca çalışan, alım gücü artmasa bile daha fazla vergi ödemeye başlayacak. 

Maliye Bakanı Jeremy Hunt, bugün hükümetin sonbahar bütçe planını sundu. Bakan, ekonomik krizle ve alım gücündeki düşüşle mücadele etmek için ‘zor kararlar’ alınması gerektiğini vurguladı. 

Mevcut düzenlemelere göre, yıllık geliri 12 bin 500 sterlinin üzerinde olanlar yüzde 20, 50 bin sterlinin üzerinde olanlar yüzde 40 gelir vergisi ödüyor. Bu vergi sınırları sabit kalacak, ancak enflasyon nedeniyle maaşı artan milyonlarca çalışan, alım gücü artmasa bile daha fazla vergi ödemeye başlayacak. 

Yıllık geliri 150 bin sterlinin üzerinde olanlar yüzde 45 gelir vergisi ödüyordu, bu gelir sınırı ise 2023 Nisan ayından itibaren 125 bin sterline düşürülecek. 

Geri Dön 18 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN