Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2023 Salı

Bu yazın aşırı sıcak geçmesi riski normalin iki katı

İngiltere Meteoroloji Kurumu, ülkede bu yazın aşırı sıcak geçmesi riskinin normale göre iki kat daha yüksek olduğunu açıkladı. Yetkililer, sıcak hava dalgaları ve kuraklık riskinin de arttığını aktardı.

Bu yazın aşırı sıcak geçmesi riski normalin iki katı

Önümüzdeki yaz aylarında, sıcak ve kurak havaların yanı sıra gök gürültülü sağanak yağışlı fırtınaların da sık sık görülmesi bekleniyor.

İngiltere’de bu yılın şimdiye kadarki en sıcak günü, termometrelerin 32,2 dereceyi gördüğü 10 Haziran oldu. Geçen yaz, 40,3 dereceyle tüm zamanların rekoru kırılmıştı; meteorologlar rekorun bu yaz aşılması olasılığının düşük olduğunu kaydetti.

Küresel ısınmanın sonuçlarından biri olan aşırı sıcak hava dalgaları, dünya genelindeki her ülke için büyük risk teşkil ediyor. Dünya Meteoroloji Örgütü'nün tahminlerine göre, 2023-2027 yıllarının dünyada şimdiye kadarki en sıcak yıllar olarak kayda geçme olasılığı yüzde 98.

Geri Dön 20 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN