Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2024 Çarşamba

Beş çalışandan biri İngiliz vatandaşı değil

İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti’nin (NHS) verileri, İngiltere’de sağlık alanında her beş çalışandan birinin yabancı uyruklu olduğunu ortaya koydu.

Eylül 2023’te sağlık kurumlarına bağlı çalışan 1 milyon 300 bine yakın personelin yüzde 20’sinin İngiliz vatandaşı olmadığı belirtildi. Bu oran 2016 yılında yüzde 13, 2009’da ise yüzde 11,9 düzeyindeydi. 

Hemşirelerin yüzde 30’unun, doktorların üçte birinden fazlasının yabancı uyruklu olduğu kayıtlara geçti. Yabancı uyruklular arasında en fazla Hindistan, Filipin, Nijerya, İrlanda ve Pakistanlı sağlık çalışanlarının olduğu ifade edildi.

Yayımlanan raporda, toplam 470 Türk vatandaşının çalıştığı kaydedildi.

Geri Dön 21 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN