Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

'Barbenheimer' etkisi: Koronanın yeni varyantı Eris yayılıyor

İngiltere'de, koronavirüsün Omicron varyantının alt türü olan Eris (EG.5.1) adlı yeni bir varyantın ülke genelinde yayıldığı açıklandı.

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA) verilerine göre, Eris varyantı ülke genelindeki her 7 yeni vakadan birini oluşturuyor. Eris, yüzde 39,4 ile vakaların yaklaşık yarısını oluşturan Arcturus'tan sonra İngiltere'de en yaygın ikinci varyant olarak tespit edildi.

Korona vakalarında artış

Sağlık yetkilileri, küresel olarak korona vakalarının artış göstermesi nedeniyle durumu yakından takip ettiklerini ifade ettiler. Zoe Korona Semptom Çalışması tarafından tahmin edilen rakamlara göre, İngiltere'de koronavirüs enfeksiyonlarının ve aşılama oranlarının ölçüldüğü verilere göre, 4 Temmuz'da 606 bin 656 olan tahmini vaka sayısı, 27 Temmuz'da 785 bin 980'e yükselerek 200 binden fazla arttı.

Barbie ve Oppenheimer etkisi

Uzmanlar, ülkedeki korona vakalarındaki artışın, 21 Temmuz'da Barbie ve Oppenheimer filmlerinin vizyona girmesiyle birlikte milyonlarca insanın sinemalara akın etmesiyle bağlantılı olabileceğini öne sürdü.

Kapalı ve yetersiz havalandırılan alanlarda insanların yakın temas içinde olması, bulaşma riskini artırabileceği düşünülüyor.

Bağışıklığın zamanla azalması ve korona aşılarının etkinliğinin zaman içinde azalması da vakalardaki artışın sebepleri olarak gösteriliyor.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN