Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Aralık 2022 Perşembe

Zenginler, fakirlere göre 8 yıl fazla yaşayacak

Hollanda’da yapılan araştırmaya göre ülkedeki en zengin yüzde 20’lik kesimin yaşam süresi, yoksul kesime göre 8 yıl daha fazla.

Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yapılan araştırmaya göre, gelir dağılımındaki eşitsizlik, vatandaşların yaşam beklentisi ve sağlık durumunu ciddi ölçüde etkiliyor. 

2021’de doğan ve ülkenin en zengin yüzde 20’lik kesiminde bulunan bir kişinin ortalama 83 ila 86 yıl yaşaması beklenirken, asgari ücretle geçinen bir aileye doğan birinin yaşam beklentisi 74 ila 78 yıl arasında. Bu eşitsizlik, sağlık konusunda daha da keskin: Yüksek gelirli bir erkeğin sağlıklı geçirdiği yılların, asgari ücret kazanan bir erkeğe göre ortalama 25 yıl daha fazla olduğu tespit edildi. Kadınlarda ise bu fark 23 yıl. 

Geri Dön 22 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN