Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2023 Salı

Yüzlerce vaka: Et yiyen bakteri paniği!

Hollanda’da hastaneler, son aylarda ‘A streptococcus’ isimli et yiyen bakterilerden kaynaklanan yüzlerce enfeksiyon vakası kaydetti. Bu bakterinin neden olduğu enfeksiyonların özellikle 0-5 yaşları arasındaki çocuklarda yaygınlaştığı belirtildi. 

Yüzlerce vaka: Et yiyen bakteri paniği!

Halk Sağlığı Ofisi RIVM’nin verilerine göre, ocak ortasından mart sonuna kadar bu tür enfeksiyonlara ilişkin 314 vaka kaydedildi. Enfeksiyon nedeniyle dokuz çocuk hayatını kaybetti. 

Bu bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların belirtileri arasında zatürre, kan zehirlenmesi, cilt, eklem ve kemik iltihapları yer alıyor.

Enfeksiyonların son aylarda Birleşik Krallık, İrlanda ve Fransa gibi ülkelerde de yaygınlaştığını belirtten uzmanlar, bunun salgın sürecindeki önlemler nedeniyle insanların bağışıklığının düşmüş olmasından kaynaklanabileceğini dile getirdi. 

Geri Dön 16 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN